42. rocznica powołania Papieskiej Akademii Teologicznej

05.12.2023 GODZINY REKTORSKIE

Serdecznie i z radością zapraszam do wspólnego świętowania w 42. rocznicę powołania Papieskiej Akademii Teologicznej, co dokonało się na mocy decyzji papieża Jana Pawła II, wyrażonej w motu proprio „Beata Hedvigis” z 8 grudnia 1981 r.

Uroczystość rocznicowa odbędzie się w dniu 8 grudnia 2023 r. w akademickim kościele przy ul. św. Marka 10, na którą serdecznie zapraszam wszystkich pracowników, studentów i doktorantów naszej uczelni. Po Eucharystii wręczony zostanie medal „Zasłużony dla UPJPII”. Zostaną wręczone również nagrody rektorskie oraz tytuł Studenta Roku.

Eucharystia rozpocznie się o godz. 12.30. Przewodniczyć jej będzie i wygłosi okolicznościową homilię abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, który w latach 1997-2004 był pracownikiem naukowym Wydziału Teologicznego Papieskiej Akademii Teologicznej, uzyskując w roku 2002 stanowisko profesora nadzwyczajnego PAT.

W tym dniu, decyzją Księdza Rektora ks. prof. Roberta Tyrały, zostały ogłoszone godziny rektorskie - od 11.30 do 16.00.